čtvrtek 11. dubna 2024

NAHRÁVÁME

   

Sobota po nahrávání.

      Pátek 5. 4. a sobotu 6. 4. jsme s Rozmarýnekm strávili v Dolních Bojanovicích. Dva dny jsme v TONSTUDIU Rajchman nahrávali písničky k 6 Sedmihláskům. Tedy k šesti videoklipům k lidovým písničkám. Doprovázela nás cimbálová muzika Malena s primášem Martinem Poláškem (Vacenovice), terc - Magdalena Macková, klarinet - Ondřej Gajdík, cimbál - Tereza Marková, kontrabas - Lukáš Tomeček, viola - Adam Tomeček. Na akordeon v písničce "A my máme kozu" nás doprovodil Ríša Mokrý.

     S přípravou jsme začali už brzy po Vánocích. Hlavně s děvčaty jsme každé pondělí a úterý trénovaly zpěvy ve sborečku. Ve třídě školní družiny jsme u klavíru dvakrát týdně celou hodinu zpívaly a procvičovaly si hlasivky. Na středečních zkouškách Rozmarýnku jsme společně s chlaci nacvičovali vybrané zpěvy a tance. No a asi měsíc před samotným nahráváním jsme v nedělních odpolednech spojili síly s CM Malenou. 

  Do nahrávacího studia jsme jeli s trochou nejsitoty, jak to všechno zvládneme. 46 dětí, 6 mladých muziknatů a muzikantek, dva vedoucí a dva rodiče na pomoc s dětmi. Byl nás plný autobus (tímto děkuji panu Jiřímu Kopečkovi za bezpečný odvoz "sem a tam") a dvě osobní auta. 

     V pátek si muzika udělala zvukovou zkoušku a kolem 9 hodiny jsme začali nahrávat první písničky i s dětmi. Ze začátku jsme to rozjeli, ale časem byla na dětech znát únava. Mezi nahráváním využily děti prostředí za nahrávacím studiem k venkovnímu "vyvětrání".  Zázemí v kuchyňce a na hřišti nám dělala Lenka F. a Jirka Kováříkovi, patří jim velký dík za pomoc.  Kolem půl jedné odpoledne jsme si dali pauzu na oběd a cestou do restaurace v Obecním domě jsme stačili navštívit super hřiště za kostelem. Bylo moc hezké počasí, děti se na hřišti náramně vyběhaly a vyskákaly. Po obědě jsme znovu nahrávali až do 15 hodin. Potom zase šup do autobusu a hurá domů do Ratíškovic. V pátek dopoledne nás ve studiu navštívil i pan ředitel naší základní školy, Josef Hanák, který všechno zdokumentoval na videokameru a foťák. Budeme mít krásnou památku. A nejen my :-)

     Pátek utekl velmi rychle a kromě jedné holčičky, která se zamkla na WC v restauraci a nemohla se odemknout, se nikomu nic nepřihodilo, a to je moc dobře.  

    Druhý den v sobotu ráno jsme se sešli opět na parkovišti prěd školu a společně autobusem znovu odjeli do Dolních Bojanovic. Teď už jsme věděli, co nás čeká. Přesto bylo nahrávání náročné, hlavně pro mladší kluky a cimbálovou muziku. Mistr zvuku, pan František Šimek, nikomu neodpustil žádnou chybičku.  Opakovali jsme nástupy, začátky, mezihry, konce a výslovnost tak,  aby výsledek byl dokonalý. Díky, Františku, za tvoji obětavost. Nakonec to všechno dopadlo tak, že jsme zvládli nahrávání dopoledne. Po obědě nás čekalo za odměnu opět venkovní hřiště. Sobotní pomoc v kuchyni a s dětmi si vzaly na starost maminky Ludmila Richterová a Veronika Šimková. Po obědě jsme nahrávali ještě pár detailů (např. Magdalénka terc na housle, protože v pátek chyběla) a dvě větičky, které děti říkají při tanci "Na hrušky", "Do kola"....atd.....

Ve dvě hodiny jsme se sbalili a autobusem s panem Kopečkem vyrazili k domovu. Zpívalo se cestou tam i zpět. Děti byly neúnavné.  

Těšíme se, jak budou znít hlásky a muzika nahraná v profesionálním studiu. Teď nás čeká ještě pět dnů před kamerou se štábem TV Noe. 

Budoucí "vedoucí" ve zvukové režii

dívčí sbor  - starší a mladší děvčata společně

mladší chlapci - chvilka odpočinku

mladší a strší kluci

muzikanti v režii

sólisté v písničce "A my máme kozu tú rohatú...."

CM Malena s Františkem Šimkem

 

Žádné komentáře:

Okomentovat